هشدار انجمن بلاک چین ایران
هشدار انجمن بلاک چین ایران

انجمن بلاک چین ایران در اطلاعیه‌ای نسبت به فعالیت یک کانال تلگرامی جعلی هشدار داده است که اقدام به انتشار محتوای غیرموثق و نامرتبط می‌کند.

 

نگاهی به انجمن بلاک چین ایران

انجمن بلاک چین ایران، یک نهاد مردمی و مستقل است که از سال ۱۳۹۶ با هدف توسعه و ترویج فناوری بلاک چین در کشور آغاز به کار کرده است. این انجمن با عضویت جمعی از کارشناسان و فعالان صنعت بلاک چین شکل گرفته و در تلاش است تا با ایجاد بستری مناسب، زمینه رشد و شکوفایی این فناوری نوین را در ایران فراهم آورد.

پس از سال‌ها فعالیت علمی و ترویجی، انجمن بلاک چین ایران در نهایت موفق شد مجوزهای لازم را از مراجع ذیصلاح دریافت کند و فعالیت رسمی خود را آغاز نماید. این مؤسسه در تاریخ ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ با شماره ثبت ۴۷۷۰۰ و شناسه ملی ۱۴۰۰۸۴۷۰۶۷۰ در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری به ثبت رسیده است.

 

اهداف و برنامه‌های انجمن

انجمن بلاک چین ایران، با اتکا به توان علمی اعضای خود و با مشارکت نهادهای مختلف، طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها را در دستور کار دارد. برخی از مهم‌ترین برنامه‌های این انجمن به شرح زیر است:

الف) سازماندهی رویدادها، کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی با موضوع فناوری بلاک چین در سطح کشور.

ب) برگزاری دوره‌های آموزشی کاربردی برای علاقه‌مندان و فعالان این حوزه با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی معتبر.

ج) ایجاد شبکه‌ای از متخصصان، کارآفرینان و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در زمینه بلاک چین برای تبادل تجربیات و توسعه همکاری‌ها.

د) تلاش برای آگاه‌سازی جامعه نسبت به ظرفیت‌ها و کاربردهای فناوری بلاک چین در عرصه‌های گوناگون.

ه) پشتیبانی و حمایت از ایده‌های نوآورانه و استارتاپ‌های این حوزه.

و) همکاری با نهادهای حاکمیتی و قانون‌گذار در راستای تدوین چارچوب‌های حقوقی و مقرراتی مناسب.

ز) مشارکت در تهیه استانداردها و پروتکل‌های فنی و صنعتی در حوزه بلاک چین.

 

لزوم هوشیاری کاربران

با گسترش فناوری بلاک چین و افزایش علاقه عمومی به ارزهای دیجیتال، متأسفانه شاهد سوءاستفاده برخی افراد و گروه‌های سودجو نیز هستیم. راه‌اندازی کانال‌های غیررسمی و انتشار اطلاعات نادرست و جهت‌دار، یکی از مصادیق این سوءاستفاده‌هاست که می‌تواند پیامدهای ناگواری برای کاربران در پی داشته باشد.

در چنین شرایطی، انجمن بلاک چین ایران به‌عنوان یک مرجع موثق، مسئولیت خود می‌داند که نسبت به این قبیل فعالیت‌های مخرب هشدار دهد و کاربران را به رعایت احتیاط دعوت کند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات دقیق و به‌روز در خصوص فعالیت‌های انجمن، می‌توانند به وب‌سایت رسمی انجمن بلاک چین و کانال تلگرام رسمی این مجموعه مراجعه نمایند.

اشتراک گذاری: