چگونه از آی پی خود مطلع شویم؟
چگونه از آی پی خود مطلع شویم؟

دنیای اینترنت و شبکه، بسیار گسترده است و با وجود فراگیر شدن همواره دچار پیشرفت می شود. اگر با اینترنت سروکار داشته باشید، قطعا به واژه ip برخورد کرده‌اید. آی پی یک آدرس اینترنتی است که هر دستگاهی برای اتصال به اینترنت به آن نیاز دارد.

همانطور که اشاره کردیم، ای پی یک آدرس دیجیتال شامل یک سری اعداد است که با نقطه از یکدیگر جدا می‌شوند. هر دستگاهی که به اینترنت متصل می‌شود، نیاز به یک آدرس دیجیتالی به اسم آی پی دارد تا بتواند با اینترنت و سایر دستگاه ها ارتباط برقرار کند. آدرس ip توسط تامین کننده سرویس اینترنت شما ارائه می‌شود. آی پی می تواند اطلاعات زیادی همچون موقعیت جغرافیایی و نام شرکت ارائه دهنده خدمات را به همراه داشته باشد.

 

بهترین روش پیدا کردن آی پی در کامپیوتر و گوشی

روش‌های پیدا کردن آی پی متعدد است ولی از بهترین راه‌ها، پیدا کردن ip از طریق وب‌سایت چک هاست می‌باشد. پس از خرید سرویس آی پی ثابت و اتصال به آن، می‌توانید از طریق وب‌سایت چک هاست از آی پی دستگاه خود مطلع شوید. برای این‌کار کافیست وب‌سایت چک هاست را باز کرده و در قسمت بالای سایت در سمت چپ، آی پی خود را مشاهده نمایید. همانطور که مشاهده می‌کنید، آی پی و کشور مربوط به آن قابل نمایش است. حال می‌توانید با کلیک بر روی ای پی، اطلاعات بیشتری مانند شرکت ارائه دهنده آی پی در خارج (دیتاسنتر)، استان و شهر مربوط به آی پی و همچنین ساعت رسمی منطقه جغرافیایی آی پی را مشاهده نمایید.

اشتراک گذاری: