آی پی ثابت چیست و چرا اهمیت دارد؟
آی پی ثابت چیست و چرا اهمیت دارد؟

هنگامی که به اینترنت متصل می‌شوید، یک آی پی برای شما درنظر گرفته می‌شود. منظور از آی پی ثابت یعنی با هربار اتصال به اینترنت، هویت شما در شبکه با یک آدرس همیشگی و بدون تغییر شناخته خواهد شد.

 

چه کسانی به ای پی ثابت نیاز دارند؟

۱- اغلب طراحان سایت در پنل گوگل آنالیتیکس خود ارور های 404 متعددی را مشاهده می‎نمایند. قطعاً می‌دانید که گوگل برخی از خدمات خود را در اختیار ایرانیان نمی‌گذارد و در واقع آن‌ها را تحریم نموده است.

2- افرادی که داد و ستدهای بین المللی دارند، روی بحث آی پی بسیار حساس می‌باشند؛ زمانیکه آی پی شما متغیر باشد و بین چند کشور تغییر نماید، این امکان وجود دارد که حساب شما مسدود گردد. برخی از نهادها نیز در برابر آی پی ایرانی بسیار حساس‌تر بوده و در صورت استفاده از آن، حساب شما را به صورت دائمی تعلیق می‌نمایند.

دو نمونه از معروف ترین سیستم های پرداخت آنلاین بین المللی ویزا کارت و پی پال هستند که هر تغییر آی پی را که مشاهده نمایند با آن برخورد می‌نمایند. لذا اگر آی پی شما چندین مرتبه تغییر یابد، این موضوع را به عنوان هشدار در نظر می‌گیرند و روی فعالیت‌های شما حساس می‌گردند.

3- شاید بتوان به جرئت بیان نمود که یکی از کاربردهای مهم آی پی ثابت، انجام ترید از داخل کشور است. اینکه در کدام بازار مالی مثل ارز دیجیتال، فارکس و غیره فعالیت می‌نمایید، اهمیتی ندارد. در هر صورت شما برای ترید نیاز به ip ثابت دارید.

اشتراک گذاری: